Women's Champions League (Semi-finals)
12:30
Barcelona Femení Chelsea LFC
18:00
Olympique Lyonnais PSG Féminines
Alemania - Bundesliga
14:30
1. FC Heidenheim RB Leipzig
14:30
1899 Hoffenheim B.M'gladbach
14:30
Cologne SV Darmstadt 98
14:30
Wolfsburg Bochum
17:30
Union Berlin Bayern Munich
Alemania - 2. Bundesliga
12:00
Fortuna Düsseldorf Greuther Fürth SpVgg
12:00
Kaiserslautern SV Wehen
12:00
VFL Osnabrück Eintracht Braunschweig
19:30
Hamburg Holstein Kiel
Alemania - 3. Liga
13:00
1860 Munich Saarbrucken
13:00
Dynamo Dresden Viktoria Köln
13:00
Erzgebirge Aue Unterhaching
13:00
Hallescher Verl
13:00
Lübeck Borussia Dortmund II
15:30
FC Ingolstadt 04 Duisburg
Arabia Saudita - Professional League
16:00
Al-Okhdood Damac
19:00
Al-Ahli Saudi Al-Hilal Saudi
19:00
Al-Ettifaq Al-Wehda
19:00
Al-Hazem Al-Ittihad
Argelia - Ligue Professionnelle 1
16:00
Paradou El Bayadh
Argentina - Copa de la Liga Pro. (Quarter-finals)
19:30
Argentinos Jrs. Defensa y Justicia
22:30
Estudiantes Barracas Central
Argentina - Primera B Nacional (Group Stage)
00:10
San Martín de Tucumán 0 - 0 Guillermo Brown
FT
17:00
Deportivo Madryn Chaco For Ever
17:35
Atlanta Almagro
19:00
Estudiantes Caseros All Boys
19:30
Defensores Unidos Defensores de Belgrano
23:05
Colon Temperley
Australia - A-League
06:30
Western Sydney Wanderers Melbourne Heart
08:30
Melbourne Victory Brisbane Roar
10:45
Macarthur FC Sydney FC
Austria - Austria Bundesliga
16:00
FK Austria Wien WSG Tirol
16:00
SCR Altach FC Blau-Weiss Linz
16:00
St Andrä SC Austria Lustenau
Austria - 2. Liga
13:30
Stripfing Dornbirn
Belarrusia - Premier League
12:10
Minsk Naftan Novopolotsk
14:00
Arsenal Dzerzhinsk Shakhtyor Soligorsk
16:00
Slavia Mozyr Dynamo Brest
Bélgica - Pro League Play-Offs (Europa Play-off)
15:00
Oud-Heverlee Leuven Sint Truiden
17:15
Westerlo Standard Liege
19:00
Gent KV Mechelen
19:45
Genk Anderlecht
Brasil - Campeonato Brasileño
20:00
Fluminense Vasco Da Gama
21:00
Criciuma Fortaleza
Pst
22:30
Gremio Cuiabá
22:30
Red Bull Bragantino Corinthians
Brasil - Série B
01:00
Operário Ferroviário 1 - 0 Avaí
FT
19:30
Chapecoense Ituano
20:30
Santos Paysandu
21:00
Amazonas Sport Recife
22:00
Ceará Goias
Bulgaria - First League
13:15
Pirin Cherno More
15:45
Hebar Pazardzhik Ludogorets Razgrad
18:15
Levski Sofia Beroe
Chile - Campeonato Nacional
01:30
Unión La Calera 0 - 1 Everton Viña del Mar
FT
20:00
Cobresal Ñublense
22:30
Universidad Católica Colo-Colo
Dinamarca - 1. division
13:00
Hobro IK Fredericia
Escocia - Primera División
15:00
Arbroath Morton
15:00
Dundee Utd. Ayr
15:00
Dunfermline Queens Pk
15:00
Partick Airdrie Utd
Escocia - Copa Escocesa (Semi-Finals)
12:30
Aberdeen Celtic
Eslovaquia - First Football League
14:30
Železiarne Podbrezová MŠK Žilina
17:00
DAC 1904 Dunajská Streda MFK Ružomberok
17:00
ViOn Zlaté Moravce Dukla Banská Bystrica
17:00
Zemplín Michalovce Skalica
España - Primera División
13:00
Celta Las Palmas
15:15
Vallecano Osasuna
17:30
Valencia Real Betis
20:00
Girona Cádiz
España - Segunda División
13:00
Amorebieta Valladolid
15:15
Santander Levante
15:15
Villarreal B Racing Ferrol
17:30
Elche Sporting Gijón
20:00
Huesca Zaragoza
Estonia - Meistriliiga
10:30
Nõmme United Tallinna Kalev
12:30
Paide Linnameeskond Tammeka Tartu
15:00
FCI Levadia Pärnu Vaprus
Francia - Liga 2
14:00
Rodez Auxerre
18:00
Ajaccio Caen
18:00
Amiens Dunkerque
18:00
Angers Troyes
18:00
Annecy Grenoble
18:00
Concarneau Quevilly-Rouen Métropole
18:00
Guingamp Bastia
18:00
Paris FC Valenciennes
18:00
Pau FC Laval
18:00
Saint-Etienne Bordeaux
Grecia - Liga Griega
16:30
OFI Heraklion Volos
17:30
Asteras Tripolis Panetolikos
17:30
Atromitos Kifisia
Holanda - Eerste Divisie
15:30
Den Haag FC Eindhoven
17:45
MVV Willem
20:00
Groningen Cambuur Leeuwarden
Hungría - Nemzeti Bajnokság I
13:30
Puskás Akadémia Paksi SE
16:00
Ferencváros Kisvárda
18:30
Diósgyõr BFC Debreceni VSC
Indonesia - Liga 1
09:00
Persib Bandung Persebaya
09:00
Persik Kediri Persita Tangerang
13:00
Bali United Bhayangkara
13:00
PSS Sleman Dewa United
Inglaterra - Campeonato
12:30
Leicester W.B.A.
15:00
Cardiff Southampton
15:00
Huddersfield Swansea
15:00
Norwich Bristol C.
15:00
Rotherham Birmingham
15:00
Stoke Plymouth
15:00
Sunderland Millwall
15:00
Watford Hull
17:15
Q.P.R. Preston
Inglaterra - Copa FA (Semi-Finals)
17:15
Man. City Chelsea
Inglaterra - Women's Super League
12:30
Bristol City WFC Liverpool LFC
Irlanda del Norte - Premiership
15:00
Ballymena United Newry City
15:00
Carrick Rangers Loughgall
15:00
Cliftonville Glentoran
15:00
Coleraine Crusaders
15:00
Dungannon Swifts Glenavon
Israél - Premier League
15:00
Maccabi Tel Aviv Hapoel Haifa
16:00
Bnei Sakhnin Maccabi Bnei Reineh
16:00
Maccabi Netanya Hapoel Jerusalem
18:00
Maccabi Haifa Hapoel Be'er Sheva
18:00
Maccabi Petah Tikva Hapoel Tel Aviv
Italia - Serie B
13:00
AS Bari Pisa
13:00
Ascoli Modena
13:00
Brescia Ternana
13:00
Feralpisalò Como
15:15
Catanzaro Cremonese
15:15
Lecco Venezia
15:15
Spezia Sampdoria
15:15
Südtirol Cittadella
Japón - Liga Japonesa
06:00
Consadole Sapporo Sanfrecce Hiroshima
06:00
Kyoto Sanga Albirex Niigata
06:00
Sagan Tosu Kashima Antlers
07:00
Avispa Fukuoka Jubilo Iwata
07:00
Shonan Bellmare Vissel Kobe
08:00
Kawasaki Frontale Tokyo Verdy
08:00
Urawa Reds Gamba Osaka
Japón - J2 League
06:00
Fagiano Okayama Roasso Kumamoto
06:00
Fujieda MYFC Tokushima Vortis
06:00
Montedio Yamagata Ehime FC
06:00
Shimizu S-Pulse Vegalta Sendai
06:00
Ventforet Kofu Thespa Kusatsu
Kazajstán - Premier League
10:00
Kaisar Atyrau
10:00
Zhenis Turan
12:30
Ordabasy Kyzylzhar
15:00
Kairat Aktobe
Kenia - Premier League
11:00
Bidco United Posta Rangers
11:00
Kariobangi Sharks Nzoia Sugar
13:00
Bandari KCB
13:00
Shabana Kakamega Homeboyz
13:00
Talanta Nairobi City Stars
14:00
Police Sofapaka
Korea del Sur - K League 1
06:00
Suwon FC Jeju United
08:30
Pohang Steelers Gimcheon Sangmu
08:30
Seoul Jeonbuk Hyundai Motors
Marruecos - Botola
17:00
Ittihad Riadi Tanger Fath Union Sport
19:00
Mouloudia Oujda Chabab Mohammedia
21:00
Wydad AC Hassania Agadir
México - Liga MX (Clausura)
02:00
Mazatlán 0 - 2 FC Juárez
FT
04:00
Atlético San Luis 0 - 0 Toluca
1T
04:10
Club Tijuana Puebla
Noruega - OBOS-ligaen
15:00
Egersund Aalesund
15:00
Levanger Kongsvinger IL
15:00
Ranheim Åsane
15:00
Raufoss Bryne
15:00
Sogndal Moss
15:00
Start Sandnes Ulf
17:00
Lyn Valerenga
Polonia - Ekstraklasa
14:00
Pogon Szczecin Piast Gliwice
16:30
Ruch Chorzów Widzew Lódz
19:00
Zaglebie Lubin Jagiellonia Bialystok
Portugal - Liga Portugal
15:30
Moreirense Gil Vicente
18:00
Boavista Estrela Amadora
20:30
Sporting Braga Vizela
Portugal - Liga Portugal 2
11:00
Penafiel Paços de Ferreira
14:00
União Torreense Leiria
15:30
Santa Clara Tondela
Rep. Pop. China - Super League
08:30
Shandong Taishan Cangzhou Mighty Lions
12:00
Chengdu Rongcheng Shenzhen Peng City
12:35
Wuhan Three Towns Changchun Yatai
13:00
Nantong Zhiyun Shanghai Shenhua
Rep. Pop. China - FA Cup (Second Round)
07:00
Changning Flying Lions Jiangxi Dark Horse
07:00
Jiangsu Nan Dongsheng Langfang Glory City
07:00
Shanghai Second Ganzhou Ruishi
07:30
Shanxi Xiangyu BIT FC
08:00
Changchun Xidu Shaanxi Union
08:00
Dalian Kuncheng Quanzhou Yassin
08:00
Dezhou Haishan Taian Tiankuang
08:00
Qianxinan Xufengtang Shenzhen Juniors
08:30
Shenzhen Jixiang Guangxi Lanhang
08:30
Xi'an Ronghai Guangdong GZ-Power
12:30
Guangxi Bushan Rizhao Yuqi
República Checa - Gambrinus Liga
14:00
AC Sparta Prague Baník Ostrava
14:00
FK Jablonec Tescoma Zlín
14:00
Karviná Bohemians
17:00
FK Teplice Ceské Budìjovice
República de Irlanda - First Division
19:30
Longford Town Cork City
Rumania - Liga 1 Play Offs (Play-Out)
13:00
Politehnica Iași Voluntari
15:30
FC U Craiova Dinamo Bucureşti
18:30
Steaua Bucureşti Rapid Bucureşti
Rusia - Premier League
12:00
Rubin Kazan Lokomotiv Moskva
14:30
Baltika Kaliningrad Krylia Sovetov
17:30
CSKA Moskva Terek Grozny
Sudáfrica - Premier Division
14:00
Golden Arrows Royal AM
16:00
Sekhukhune United Cape Town Spurs
16:30
Orlando Pirates AmaZulu
19:00
SuperSport United Chippa United
Suecia - Primera División
14:00
Gothenburg IFK Norrköping
14:00
IK Sirius IFK Värnamo
16:30
Malmo Västerås SK
Suecia - Superettan
12:00
Sandvikens IF Oster
12:00
Skövde AIK Trelleborg
14:00
Östersunds FK Orgryte
14:00
Utsiktens BK Sundsvall
Suecia - Elitettan
14:00
Alingsås IF FF Örebro SK FK
14:00
Gamla Upsala SK Mallbackens IF Sunne
14:00
Jitex Bollstanäs SK
Suiza - Liga Suiza
17:00
FC Yverdon-Sports Stade Lausanne-Ouchy
17:00
Servette Grasshoppers
19:30
Lugano FC Lausanne-Sport
Suiza - Challenge League
17:00
Vaduz FC Wil 1900
Tailandia - Thai League 1
12:00
BG Pathum United Chonburi
12:30
Police Tero Uthai Thani
13:00
Khon Kaen United Trat
14:00
Ratchaburi Mitr Phol Buriram United
Turquía - Liga Turca
11:30
Istanbulspor Fatih Karagümrük
14:00
Konyaspor Alanyaspor
17:00
Kayserispor Trabzonspor Kulubu
17:00
Samsunspor Adana Demirspor
Ucrania - Premier League
13:30
Chornomorets Odessa Kryvbas Kryvyi Rih
16:00
Vorskla Poltava Kolos Kovalivka
Uruguay - Primera División (Apertura)
14:00
Danubio Cerro Largo
19:00
Boston River Peñarol
22:00
Nacional de Football Rampla Juniors